01/ Sklepení

Expozice je situována ve třech sklepních místnostech, původně určených ke skladování uhlí. V první místnosti návštěvníci mohou sledovat vývoj ostrova Kampy prostřednictvím historických map a seznámí se s bohatou historií Werichovy vily.

Další místnosti tvoří tzv. „hliniště“, věnované fenoménu Golema. Děti se zde mohou na chvíli proměnit v rabiho Löwa a pomocí své fantazie si vytvoří vlastního Golema z modelovací hmoty.

02/ Holanerium

Prostor je věnovaný básníku Vladimíru Holanovi, který v přízemním bytě vily žil. V malé místnosti s výhledem na romantickou Čertovku v mezipatře lze inspirativně rozjímat.

Návštěvníci si mohou dílo tohoto velkého básníka připomenout četbou či poslechem a ti odvážnější pokusem o vlastní básnickou tvorbu na magnetické tabuli.

03/ Stálá expozice

Je primárně věnovaná odkazu Jana Wericha, Jiřího Voskovce a Osvobozeného divadla. Ale své místo zde mají i Werichovy poválečné filmy či tvorba pro děti a návštěvníci se s nimi mohou seznámit v interaktivní expozici v 1. patře vily.

Podmanivou atmosféru vytváří i částečně dobový interiér v tzv. „pracovně Jana Wericha“ s mnoha původními předměty, laskavě zapůjčenými paní Zdenkou Hulik (Fančou) a soukromými sběrateli.

Expozice je obohacena o další doplňkové informace, fotografie i dobové dokumenty, ukryté pod QR kódy. Návštěvníci tak mohou prostřednictvím svého mobilního telefonu proniknout do dalších vrstev expozice.

Ovšem opravdová jedinečnost naší expozice spočívá v partnerství se společnostmi Microsoft a UserTech, které těmto prostorám dodali další rozměr. Návštěvníci mohou zvolit buď klasickou prohlídku stálé expozice, nebo rozšířenou expozici o virtuální realitu, o niž se zasloužily právě zmíněné společnosti. Tuto možnost nabízíme jako vůbec první muzeum v Evropě. Tímto propojením jsme dosáhli skutečného propojení odkazu Jana Wericha se současností.

04/ Podkroví

Multifunkční sál je připravený hostit návštěvníky při rozličných programech, ať už se jedná o workshopy a dílny vztahující se ke stálé expozici, nebo filmová promítání, besedy, přednášky, divadelní představení, taneční programy apod.

Pro rezervaci Vaší akce nás kontaktujte na programy@werichovavila.cz.

05/ Zahrada

Uzavřená část zahrady Werichovy vily je situovaná na břehu romantické Čertovky. Zbytek původní zahrady byl volně připojen k parku Kampa, aby se Werichova vila více otevřela svým návštěvníkům. Uvítáme Vás zde např. při filmových promítáních v letní sezoně, divadelních představeních, zahradních slavnostech či svatbách. V letním období se zde pravidelně cvičí jóga.

Pro návštěvníky stálé expozice se zde nabízí možnost relaxace a odpočinku v romantickém prostředí v samém centru Prahy.

V případě, že máte zájem o pronájem či realizace některé z nabízených akcí, nás, prosím, kontaktujte na adrese pronajmy@werichovavila.cz.

06/ Muzejní obchod

Kromě vstupenek do stálé expozice zde lze zakoupit i vstupenky na workshopy a dílny k expozici se vztahující, ale i na další akce pořádané Werichovou vilou.

V našem muzejním obchodě v přízemí vily jsou k dispozici i turistické známky a nálepky, další suvenýry či upomínkové předměty, dárkové poukazy na volný vstup, ale třeba i piknikové deky a koše a mnoho jiného.

07/ Werichova klubová zóna

Příjemné místo pro chvilku zastavení a relaxaci u dobré kávy či dortu naleznete v přízemních prostorách Werichovy vily.

Ale i naší klubovou zónu lze proměnit v místo vhodné pro autorská čtení, poetické recitály, přednášky či besedy na nejrůznější témata.

Náhledy expozice