WERICH117

6/2/2022

Oslavte s námi narozeniny pana Wericha

Pan Werich by v neděli 6. února oslavil 117. narozeniny. Přijďte je oslavit společně s námi do vily, ve které strávil 35 let svého života. Připomenout si jej můžete v rámci komentované prohlídky, na filmovém plátně nebo společně s Werichovci. Pro nejmenší jsme přichystali interaktivní procházku Kampou.

Werichova sladká tečka: interaktivní procházka pro děti
10:00 – 18:00

Pan Werich si ke kávě nakrojil narozeninový dort a vydal se na procházku zasněženou Kampou. Prošel všechna svá oblíbená místa, tu a tam mu upadl kousek dortu. Vydej se po sladkých drobečcích a užij si narozeninovou procházku společně s ním! Instrukce i odměnu najdeš na pokladně Werichovy vily.

Procházka je zdarma. Ti, kteří zvládnou všechny drobečky posbírat, se mohou do vily podívat za symbolické vstupné 20,- i pro jeden doprovod.

Program je vhodný pro děti od 6 do 10 let.

Abychom měli pro každého dostatek materiálů, rezervujte si prosím své místo přes pokladna@werichovavila.cz nebo na tel. čísle 251 511 669.

Werichovské potkávání
15:30-17:00

Tentokrát s Jiřím Voskovcem a Janem Werichem a jejich americkou minulostí za 2. světové války. Pozvali jsme dva zajímavé hosty, Filipa Šíra a Martina Mejzra, kteří objevili v Národním muzeu unikátní a neznámé záznamy vysílání z Ameriky Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Chceme je vyzpovídat a samozřejmě si také poslechnout některé z nahrávek. Písničky autorské trojice z Osvobozeného divadla si budeme moci zazpívat s kytarou Pavla Štědrého.

Vstup zdarma, není třeba rezervovat si místo.

(VYPRODÁNO) Komentovaná prohlídka Werichovy vily s lektorem
16:00 – 17:00
17:00 – 18:00

Z kterého okénka házel pan Werich návštěvám klíče, od jakého autora viselo na stěnách nejvíce obrazů a jak vypadala místnost, ve které docházelo k legendárním setkáním a besedám, která je k vidění na většině snímků od Václava Chocholy?

To a mnohé další se dozvíte na komentované prohlídce Werichovy vily konané ku příležitosti oslavy 117. narozenin Jana Wericha. 

Začneme bohatou historií Kampy a domku č. 501, podíváme se, jak pan Werich od roku 1945 bydlel, povíme si o Osvobozeném divadle i Werichově filmové a pohádkové tvorbě a nahlédneme do sklepa s Golemem i do podkroví, které bylo dočasně archivem Osvobozeného divadla, přespávala v něm vnučka Fanča a po dobu natáčení pohádky Byl jednou jeden Král i Werichova filmová dcera Maruška (Milena Dvorská).

Vstupenky na GoOut a na pokladně Werichovy vily.

Domácí kino u Werichů: Kočár nejsvětější svátosti
18:30

Jan Werich měl zcela výjimečný dar vyprávět příběhy, ať už u stolu s přáteli, na divadelních prknech nebo před kamerou. Ku příležitosti oslavy 117. narozenin Jana Wericha si v podkroví Werichovy vily promítneme milostnou komedii Kočár nejsvětější svátosti s Janem Werichem v roli peruánského místokrále dona Andrése de Ribera.

Španělský místokrál v Limě v Peru na sklonku osmnáctého století je nejen stižen dnou, ale i pochybami o věrnosti své milenky, herečky místního divadla. Své účty s nevěrnou kráskou si hodlá vyřídit velmi rázně. Ona však přichází s prosbou, aby jí daroval drahocenný kočár, který místokrál právě dostal od španělského vladaře…

V televizním filmu, který získal v roce 1963 hlavní cenu Gran Premio na MTF v Římě, pod režijní taktovkou Františka Filipa v roli milenky zazářila Jaroslava Adamová a coby španělský místokrál Jan Werich. I v dalších rolích se zaskvěli přední herci: Miloš Kopecký (pobočník), Miloš Nedbal (kancléř) a Otomar Krejča (kardinál).

Délka filmu 61 minut.

Fotografie: Václav Chochola, © Archiv B&M Chochola, oslava 70. narozenin Jana Wericha v roce 1975

Vzhledem k novým opatřením platným od 22. 11. 2021 je pro vstup na akci je nutné splnit jednu z následujících podmínek:

1) očkování (ukončené)
2) prodělání covid-19 – laboratorní potvrzení ne starší 180 dní
3) PCR test ne starší 72 hodin pouze pro:
– osoby mladší 18 let
– osoby, které se ze zdravotních důvodů nemohou podrobit očkování proti covid-19. Nutné oficiální potvrzení.
– osoby s neukončeným očkováním

V opačném případě se není možné akce zúčastnit. Děkujeme za spolupráci.