Arnošt Goldflam: Povídky pro dospělé

Český PEN klub ve spolupráci s Museem Kampa – Nadací Jana a Medy Mládkových odstartuje v květnu ve Werichově vile sérii autorských čtení. V rámci projektu Werichova vila mluví budou mít každé první pondělí v měsíci možnost přátelé PEN klubu i zájemci z řad veřejnosti potkat v malebném podkroví, případně na zahradě vily, zajímavé osobnosti z literárního světa.

Arnošt Goldflam, jeden z nejznámějších českých divadelních dramatiků a režisérů, herec, scénárista a pedagog dramatického umění na DAMU, píše už řadu let také prózu. Jeho objemné dílo je velmi osobité a v mnoha ohledech svérázné. Široká paleta vyjadřovacích prostředků, skrze niž promlouvá ke svým čtenářům, posluchačům, či divákům mu umožňuje vytvářet velmi bohaté imaginární světy plné neotřelé obraznosti, humoru, nadsázky a hravosti. Pro posluchače ve Werichově vila vybral své oblíbené povídky pro dospělé, v nichž se smyslem pro grotesku a černý humor píše o nejistotách v dětství a bezradnosti dospělých, o otcích a jejich odmítané, ale nikdy nekončící autoritě, o osamělosti a lásce.

Projekty Českého PEN klubu v roce 2019 podporují: SEKYRA FOUNDATION, ICZ. a.s., RSJ Foundation, Magistrát hl. města Prahy, Werichova vila – Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových.

Pro účast je nutná předchozí rezervace na telefonním čísle: (+420) 251 511 669.

 

Datum: 6/5/19

Čas: 17:00

Vstupenky:  před konáním akce na pokladně Werichovy vily

Cena vstupenky: 30,- , členové Českého PEN klubu zdarma