Děti, čtete? 2019

Jedinečný kreativní literárně-dramatický festival pro děti. Pořádá nakladatelství Meander a Knižní stezka k dětem, z.s., ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze, Werichovou vilou na Kampě a zónou 8smička v Humpolci.

Pro účast je nutná rezervace na telefonním čísle: 251 511 669.

PROGRAM VE WERICHOVĚ VILE:

  • 10:00–10:05 / PODKROVÍ

          Festival zahájí nakladatelka Ivana Pecháčková a Jana Chalupová, vedoucí projektu Čtenář na jevišti (Svět knihy)

  • 10:10–10:55

          Karolínka a její zoo – Denisa Ryšková / PODKROVÍ

           Nakl. Portál (věk: 6+ vyprávění, beseda a výtvarná dílna s autorkou)

Karolínce a její mamince by adresu trvalého pobytu bezesporu všichni záviděli! Stejně jako autorce Denise Ryškové, která s mírnou stylizací zúročuje své profesní zkušenosti a malým                           čtenářům nabízí lákavý pohled do zákulisí zoologické zahrady.

  • 11:00–11:45 / ZAHRADA

           O tajemství – Martina Špinková, Cesta domů

           Nakl. Cesta domů (věk 5+ čtení a beseda)

Tajemství patří k našemu životu; jak tajemství hezká, která je dobrá si uchovávat, tak těžká, která je dobrá sdílet. Co je a není tajemství? Jak s ním můžeme zacházet, jak ctít cizí tajemství a kde má tajemství své místo, nám poví autorka Martina Špinková.

  • 11:00–14:00 / PODKROVÍ

         Čtenář na jevišti – divadlo (věk: 6+)

Představení oblíbených knih zdramatizovaných a nastudovaných žáky základních škol napříč republikou, které motivuje ke čtení nejen děti v hledišti, ale i ty na prknech co znamenají svět.

  • 12:00–12:45 / PODKROVÍ

        Malované dějiny Evropy – Vít Haškovec, Ondřej Müller

        Nakl. Albatros (věk: 8+ beseda)

Proč se zhroutila Římská říše? Kdy se pes stal nejlepším přítelem člověka? Jak se z Evropy stala technická velmoc? Vydejte se na vzrušující cestu a poznejte důležité okamžiky dějin                              evropského kontinentu, které utvářely dnešní svět. Beseda s autory vás přesvědčí, že historie může být velká zábava!

  • 13:00–13:45 / PODKROVÍ

         Pan Bartoš, listonoš Bartosz Choryan, Lukáš Csicsely

          Nakl. Pop-Pap  (věk 6+ čtení a dílna)

Proč a jak vzdát hold v současnosti tak opomíjené pošťácké profesi? To se můžeme přesvědčit na příkladu pana Bartoše, nejlepšího listonoše široko daleko a jeho „běžného“ pracovní dne.

  • 14:00–14:45 / PODKROVÍ

         Předvečer svatého Mikuláše – Lukáš Csicsely

         Nakl. Meander (věk: 10+ čtení a beseda)

Každý rok se v předvečer sv. Mikuláše prohání městem tlupy maskovaných čertů a ze všech koutů jsou slyšet petardy, štěkot a křik. A malý Petr i vy budete u toho. Pozor, přestrojení čerti                   nejsou zdaleka tak nevinní…

  • 15:00–15:45 / PODKROVÍ

          Eva Prchalová, Eva Koťátková – Příručka mladého hledače

          Nakl. Paseka (věk: 12+ čtení a beseda s autorkami)

Napínavý román pro mladší náctileté by se dal s trochou nadsázky nazvat zbeletrizovaným kurzem psychoanalýzy pro nepolíbené začátečníky.

  • 16:00–16:45 / ZAHRADA

          Kocour v botách – Buchty a loutky (věk: 3+)

          „Ty mě máš ráda jako zlato, ty jako stříbro a ty jako sůl? Tak na to bych se podíval, fuj fuj fuj.” Pohádka o pozlátku, dobrém jídle, nedobrém jídle a čisté lásce. Hrané s loutkami, vtipem a                chutí. Na motivy klasické pohádky Boženy Němcové, pro děti i rodiče.

Pořádá nakladatelství Meander a Knižní stezka k dětem, z.s., ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze, Werichovou vilou na Kampě a zónou 8smička v Humpolci.