Historie Werichovy vily a ostrova Kampa

Přednáška s Ing. arch. Markem Tichým

Ostrov Kampa je mimořádně zajímavé území s pozoruhodně zajímavou historií. Werichova vila, kdysi rybářský domek, později sídlo české šlechty, místo šíření české kultury a slovesnosti, které se později stává útočištěm pro české osobnosti Wericha a Holana tuto bohatou historii odráží ve svém stavebním vývoji. Pojďme se společně zaposlouchat do příběhů, které vilu a Kampu provázely od patnáctého století do současnosti.

Ing. arch. Marek Tichý architekt a vysokoškolský pedagog, působí na Fakultě architektury ČVUT Praha. V roce 2002 založil a dodnes vede vlastní architektonickou kancelář TaK, která se dlouhodobě věnuje kontextu současné a historické architektury. Hledání autentického architektonického výrazu, rovnováhy mezi památkovou ochranou, požadavkem na soudobou a funkční stavbu prezentuje nejen na vlastní tvorbě, ale i na profilových výstavách, přednáškách a v publikacích.

Termín: 17. 1. 2023 v 18:00 

Vstupenky: 50 Kč prodej na pokladně vily, možné rezervace na emailu pokladna@werichovavila.cz nebo na čísle: (+420) 251 511 669 – KAPACITA NAPLNĚNA, DĚKUJEME ZA ZÁJEM !