Korespondence V+W ve Werichově vile

17., 19., 20. a 21. června, 20:30

Představení jsou součástí festivalu Werichova vila žije!

VSTUPENKY: zde 

Uvedení hry Korespondence V+W Divadla Na zábradlí ve speciální úpravě pro prostor zahrady Werichovy vily proběhne v rámci víkendového otevíracího festivalu a v následujícím týdnu. Toto uvedení se nabízí se hned z několika důvodů. Právě za zdmi Werichovy vily psal Jan Werich dopisy svému příteli Jiřímu Voskovci za oceán. A byla to právě Nadace Jana a Medy Mládkových, která ve spolupráci s nakladatelstvím Akropolis a významným českým literárním teoretikem profesorem Ladislavem Matějkou vydala tři svazky souboru korespondence Voskovce a Wericha. Za zmínku stojí, že se Meda Mládková s Jiřím Voskovcem v Americe pravidelně přátelsky stýkala a zřízení instituce, která by jeho a Werichovu uměleckou činnost systematicky připomínala, vnímá jako službu příteli.

KORESPONDENCE V+W
JIŘÍ VOSKOVEC, JAN WERICH
PREMIÉRA 16. září 2013

„Život herecký je strašný – někdy vůbec ne.“

Korespondence Voskovce a Wericha je silnou výpovědí o životě dvou mimořádných lidí v nelehké době. Vzájemné listy legendárních tvůrců Osvobozeného divadla, jejichž cesty se po únoru 1948 rozešly, jsou strhujícím svědectvím nejen jejich originality a umělecké zralosti, ale současně odhalují i osudy těchto významných osobností v bipolárním světě, plném železných opon a studených válek. Tyto dopisy, které např. u J. Voskovce představují vrchol jeho poválečné literární tvorby, jsou neocenitelným dokladem duchovního světa V+W.

OSOBY A OBSAZENÍ
Jiří Voskovec: Václav Vašák
Jan Werich: Jiří Vyorálek
Zdenička: Anežka Kubátová

INSCENAČNÍ TÝM
Režie: Jan Mikulášek
Dramaturgie: Dora Viceníková
Scéna: Svatopluk Sládeček
Kostýmy: Marek Cpin
Výběr hudby: Jan Mikulášek

ORIENTAČNÍ DÉLKA PŘEDSTAVENÍ 1 hodina 30 minut bez přestávky

Všechna představení začínají ve 20:30 hod.
Vstup do zahrady je zpřístupněn od 20:10.

Komentované prohlídky (40 minut) jsou pro diváky představení ZDARMA. Rezervujte si je v čase 18:30 nebo 19:20. Pro více informací pište na e-mail: tereza.mleckova@museumkampa.cz

PRAVIDLA POŘADATELE PŘI NEPŘÍZNIVÉM POČASÍ

Představení není nikdy rušeno předem.

O konání či zrušení představení se rozhodne nejdříve v oficiálním čase začátku představení.

V případě deště v době začátku představení si pořadatel vyhrazuje právo začátek představení posunout. V případě silného deště může během představení dojít ke krátkým přestávkám.

Souhlasí-li divadelní soubor s uvedením představení, představení proběhne i přes nepřízeň počasí.

ZRUŠENÍ PŘEDSTAVENÍ A VRACENÍ VSTUPNÉHO

Je-li představení zrušeno do 40 minut po jeho začátku, vzniká nárok na vrácení vstupného. Pokud je představení zrušeno po více než 40 odehraných minutách (čistého času), nárok na vrácení peněz nevzniká.

Vstupné bude vráceno způsobem, kterým byla vstupenka zakoupena.

DALŠÍ INFORMACE

V případě deště není dovoleno používat deštníky, doporučujeme proto přinést si nepromokavou bundu či pláštěnku a vybavit se vhodným oblečením.