Letní kino – BARON PRÁŠIL

Werichova vila žije letním kinem!

Dva červencové úterky, 18. a 25. 7.,  budou ve znamení filmů Karla Zemana, promítaných v krásné zahradě Werichovy vily hned vedle romantické Čertovky.

Těšit se můžete na filmy Vynález zkázy (1958) a Baron Prášil (1961).

Čas: vždy 21:30

Vstupenky: K dostání online na www.GoOut.cz nebo v obchodě Musea Kampa.

Cena: 70 Kč plné, 50 Kč zlevněné (studenti a senioři)

Kapacita: 100 míst, bez kategorií

Vstup do prostoru zahrady: 30 minut před začátkem promítání

Každý divák při vstupu obdrží sluchátka, abychom filmem nerušili noční klid obyvatel Malé Strany a zároveň si každý mohl užít strhující příběh odehrávající se na plátně ☺
Záloha na sluchátka je 100 Kč.

 

 

25. 7. BARON PRÁŠIL

V jedinečném zpracování světoznámé knihy Gottfrieda Augusta Bürgera se Zeman inspiroval rytinami z  jejího původního vydání pocházejícími od jednoho z nejvýznamnějších ilustrátorů 19. století Gustava Dorého. Černobíle natočené obrazy režisér oživil výrazným barevným tónováním a různorodé barvy použil jako znaky proměňujících se nálad i překvapivých dějových zvratů. Toto fantaskní dobrodružství – zpestřené unikátními triky i vtipnými gagy – získalo mnoho zahraničních cen, mimo jiné z festivalů v Cannes či v Locarnu.

Americký režisér Terry Gilliam – člen legendární skupiny Monty Python – prozradil, že Zemanův film byl prvotní inspirací jeho vlastní verze slavného příběhu. V Zemanově hravém podobenství se vyprávění samolibého barona Prášila prolíná s romantickým příběhem novodobého fantasty Toníka, jenž se stává baronovým sokem v lásce. Titulní roli ztvárnil Miloš Kopecký, astronauta Toníka zosobnil Rudolf Jelínek, rozmarnou princeznu Bianku si zahrála někdejší hvězda Jana Brejchová. Řada dalších hereckých legend (například Jan Werich či Rudolf Hrušínský) se ve filmu objevila v epizodních rolích.

Film Baron Prášil byl digitálně restaurován v rámci projektu Čistíme svět fantazie.
Cílem projektu Čistíme svět fantazie, společného projektu Nadace české bijáky, Muzea Karla Zemana a České televize ve spolupráci s Universal Production Partners (UPP) je v průběhu tří let digitálně zrestaurovat vybrané filmy Karla Zemana do nejvyšší možné kvality, uvést je na velkých filmových plátnech a vdechnout jim tak znovu život. Projekt chce rovněž zvýšit povědomí o významu digitálního restaurování.

Projekt společně realizuje Muzeum Karla Zemana, Nadace české bijáky a Česká televize, ve spolupráci s Universal Production Partners, za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Státního fondu kinematografie. Záštitu nad projektem převzal ministr kultury České republiky pan Daniel Herman.

 


Děkujeme Muzeu Karla Zemana za zapůjčení filmů.


 

PRAVIDLA POŘADATELE PŘI NEPŘÍZNIVÉM POČASÍ

Promítání bude zrušeno maximálně hodinu předem. Informace o zrušení se objeví na facebooku a webu Werichovy vily.

V případě deště v době začátku představení si pořadatel vyhrazuje právo začátek představení posunout.

ZRUŠENÍ PŘEDSTAVENÍ A VRACENÍ VSTUPNÉHO

Je-li promítání zrušeno do 40 minut po spuštění filmu, vzniká nárok na vrácení vstupného. Pokud je představení zrušeno po více než 40 odehraných minutách, nárok na vrácení peněz nevzniká.

Vstupné bude vráceno způsobem, kterým byla vstupenka zakoupena.