letní kino vynález zkázy kampa werichova vila

Letní kino – VYNÁLEZ ZKÁZY

Werichova vila žije letním kinem!

Dva červencové úterky, 18. a 25. 7.,  budou ve znamení filmů Karla Zemana, promítaných v krásné zahradě Werichovy vily hned vedle romantické Čertovky.

Těšit se můžete na filmy Vynález zkázy (1958) a Baron Prášil (1961).

Čas: vždy 21:30

Vstupenky: K dostání online na www.GoOut.cz nebo v obchodě Musea Kampa.

Cena: 70 Kč plné, 50 Kč zlevněné (studenti a senioři)

Kapacita: 100 míst, bez kategorií

Vstup do prostoru zahrady: 30 minut před začátkem promítání

Každý divák při vstupu obdrží sluchátka, abychom filmem nerušili noční klid obyvatel Malé Strany a zároveň si každý mohl užít strhující příběh odehrávající se na plátně ☺
Záloha na sluchátka je 100 Kč.

 

 

18. 7. VYNÁLEZ ZKÁZY

Nejúspěšnější československý film historie, který v roce 1958 obletěl doslova celý svět. Během jeho uvedení v New Yorku se promítal současně v 96 kinech. Toto fantaskní dobrodružství získalo řadu prestižních ocenění, včetně Velké ceny na EXPO 58 v Bruselu.

Jde o první Zemanův film na motivy prózy Julese Verna, v němž si autor vyzkoušel nový výtvarný styl, který poté dál rozvíjel. Originální kulisy, jedinečné masky, novátorská hudba Zdeňka Lišky – to vše se podílí na unikátní podobě tohoto napínavého příběhu s protiválečným podtextem. Černobílé vyprávění vychází z rytin Édouarda Rioua a Léona Benetta – prvních ilustrátorů Verneových románů.

Film Vynález zkázy byl digitálně restaurován v rámci projektu Čistíme svět fantazie.

Cílem projektu Čistíme svět fantazie, společného projektu Nadace české bijáky, Muzea Karla Zemana a České televize ve spolupráci s Universal Production Partners (UPP) je v průběhu tří let digitálně zrestaurovat vybrané filmy Karla Zemana do nejvyšší možné kvality, uvést je na velkých filmových plátnech a vdechnout jim tak znovu život. Projekt chce rovněž zvýšit povědomí o významu digitálního restaurování.

Projekt společně realizuje Muzeum Karla Zemana, Nadace české bijáky a Česká televize, ve spolupráci s Universal Production Partners, za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Státního fondu kinematografie. Záštitu nad projektem převzal ministr kultury České republiky pan Daniel Herman.

 


Děkujeme Muzeu Karla Zemana za zapůjčení filmů.


 

PRAVIDLA POŘADATELE PŘI NEPŘÍZNIVÉM POČASÍ

Promítání bude zrušeno maximálně hodinu předem. Informace o zrušení se objeví na facebooku a webu Werichovy vily.

V případě deště v době začátku představení si pořadatel vyhrazuje právo začátek představení posunout.

ZRUŠENÍ PŘEDSTAVENÍ A VRACENÍ VSTUPNÉHO

Je-li promítání zrušeno do 40 minut po spuštění filmu, vzniká nárok na vrácení vstupného. Pokud je představení zrušeno po více než 40 odehraných minutách, nárok na vrácení peněz nevzniká.

Vstupné bude vráceno způsobem, kterým byla vstupenka zakoupena.