Margaritě

5/6/18  20:00  Ljuba  Krbová v  mono – dramatu  španělského  dramatika Carlose Be .

Světová premiéra monodramatu Margaritě španělského dramatika Carlose Be proběhla 10. dubna 2018 ve Werichově vile. V hlavní a jediné roli se představila Ljuba Krbová  pod režijním vedením Tomáše Staňka. Jak bojovat s nepřízní osudu? Nejlépe s humorem, nevadí, že je občas drsný. A hlavně se nenechat  v průšvihu utopit. Nadechnout se lze i jednou nosní dírkou.

Margaritě… je monodrama, které Carlos Be napsal během listopadu a prosince roku 2012 na cestách mezi Madridem, Prahou a Pelhřimovem. Dojemná i silná hra se dostala mezi finálové texty španělské soutěže tvůrčího psaní Premio Borne de Teatre 2013.

„Studoval jsem medicínu až do páťáku, kdy jsem toho definitivně nechal. Vždy jsem měl k psaní sklony.  A těsně před státnicemi na medicíně jsem si řekl teď, nebo nikdy. Buď se rozhodnu být už navždy lékařem, anebo začnu psát. A tak jsem začal psát,“ představuje se Carlos Be, který patří mezi významné španělské autory. „Lékařské prostředí mi dalo základy. Reálné znalosti, které se vždy hodí. Pronikají do spousty her,“ dodává.

 

Werichova vila, spravovaná Nadací Jana a Medy Mládkových, podpoří projekt OLDstars ve prospěch Bellis Young & Cancer Aliance žen s rakovinou prsu poskytnutím podkrovního prostoru k realizaci představení, které je s touto problematikou úzce propojeno. „Rakovina prsu, její prevence a léčba je tématem, kterému se v současné době naštěstí, a to i díky alianci Bellis Young & Cancer, věnuje velká pozornost. Divadelní umění v prostředí Werichovy vily propojené
s podporou dobročinných projektů je jednou z cest, kterými chceme ve Werichově vile i nadále kráčet,
“ říká Jiří Pospíšil, předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových.

 

Datum: 5/6/2018

Čas: 20:00

Vstupenky:  na www.goout.cz  a ve Werichově vile

Cena vstupenky: 250 Kč