Nebojte se mezinárodního dne žen!

8/3/18 13:00 – 17:30  Nejen v tento pohodový den přejeme  ve vile vše  krásné ženám.

Mezinárodní den žen, svátek, který si mnozí spojují výhradně s dobou komunismu, má ve skutečnosti své kořeny v mnohem dřívější době. Jeho původ můžeme hledat v USA, kde se v roce 1908 konaly demonstrace žen za volební právo.
U nás se tento svátek s datem 8. března více ustálil až po 1. světové válce. V dobách komunismu v Československu zprofanovaný svátek, se po Sametové revoluci spíše neslavil. Do kalendáře se jako „významný den“ vrátil až v roce 2004.

„Ve Werichově vile rádi slavíme! Proto jsme se rozhodli uspořádat 7 komentovaných prohlídek pro ženy. Nabídneme 7 x 25ti ženám nejen vstup zdarma, ale také 45 minut plných informací o historii vily, jejích obyvatelích, době Osvobozeného divadla a na závěr každá oslavenkyně obdrží i malou pozornost,“ říká Jiří Pospíšil, předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových.

V tento den se od 17:00 můžete těšit i na milá setkání s osobnostmi. Do podkroví Werichovy vily přijde např. zpěvák Adam Mišík, který i zazpívá.

Jen pro zajímavost…
Mezinárodní den mužů byl poprvé vyhlášen na Trinidadu a Tobagu 19. listopadu 1999. Není sice oficiálně v našem kalendáři, ale není důvod ho na podzim alespoň symbolicky neoslavit!

Rezervace na tyto speciální komentované prohlídky, které se budou konat od 13:00 každou půlhodinu, jsou možné na pokladně Werichovy vily (pokladna@werichovavila.cz, tel.: 251 511 669).