praha vystava vaclav havel werichova vila kampa zdarma

Praha Václava Havla ve Werichově vile

Od soboty 16.9. připravujeme ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla výstavu fotografií míst s ním spojených.

Výstava vzešla ze spolupráce historika architektury, odborného publicisty a vysokoškolského pedagoga Zdeňka Lukeše s  českým fotografem Alanem Pajerem, který na svých fotografiích dlouhodobě zachycoval Václava Havla, především po dobu, kdy působil jako jeden z fotografů prezidentské kanceláře.

Výstava vás provede pražskou procházkou, která vás zavede z domu „U dvou tisíc“, kde Václav Havel vyrůstal, přes Pražský hrad až k jeho poslední cestě. Připomene také celou řadu zajímavých osobností. se kterými se na své dlouhé cestě Havel potkal. Mimo Jana Wericha, který byl dlouholetý rodinný přítel Havlových se také setkával  s básníkem Vladimírem Holanem, kterého právě na Kampě často navštěvoval.

Výstavu si můžete v zahradě Werichovy vily prohlédnout v rámci vstupného do expozice.

 

Zdarma až do neděle 1.10.2017

V rámci výstavy Praha Václava Havla jsme pro Vás připravili tři volné přednáškové večery s autory výstavy. Vstupné je zdarma.

 

18.9. od 20:00 Přednáška historika  Zdeňka Lukeše  vás provede po pražských stavbách spojených s životem dramatika,disidenta a prezidenta Václava Havla.

20.9. od 20:00 Přednáška mapuje život prezidenta Václava Havla během posledních dvaceti let ve fotografiích Alana Pajera.

24.9. od 20:00 Historik architektury Zdeněk Lukeš provede krok za krokem úpravami pražského hradu od Masaryka až po Havla.