Signal Transmit

Signal Festival je definován zejména uměním, technologiemi, veřejným prostorem a společností a právě těmto pojmům se ve spojení s tématem letošní ročníku festivalu se chce na půdě Werichovy vily Transmit formou tří panelových diskuzí věnovat.

Revoluce v umění?

Začátek: 15:00

Pozor, změna v sestavě hostů.

První panelová diskuze se pod vedením moderátora Saši Michailidise bude věnovat vývoji přístupu k umělecké tvorbě v posledních třiceti letech a pohledu pozvaných umělců na jeho další budoucnost. Do této panelové diskuze přijali pozvání čtyři výrazní umělci různých generací a uměleckých metod, jejichž tvorbu je možné vidět i v rámci letošního ročníku Signal Festivalu: Andrej Boleslavský, Tereza Bartůňková, Pavel Korbička, David Kořínek a Jiří Franta.

Spasí nás technologie?

Začátek: 16:30

V panelové diskuzi o revoluci v technologiích jsme se rozhodli propojit téma technologií a životního prostředí/veřejného prostoru. Možnou budoucností a revolučním přístupem k řešení klimatických problému může být ovlivňování klimatu skrze technologické řešení neboli geoengineering. V rámci této panelové diskuze bychom chtěli představit dva české projekty, které se této tématice věnují. Prvním z nich je HITECARLO, výzkumný projekt na Ústavu plynných a pevných paliv a ochrany ovzduší, který řešil zachytávání CO2 z atmosféry v ČR. Tento projekt bude zastupovat pedagog VŠCHT ing. Marek Staf. Druhým projektem je autonomní systém S.A.W.E.R., který bude hlavní atrakcí českého pavilonu na Expu 2020 v Dubaji. Jedná se o vynález českých vědců, kteří vyrábějí na poušti vodu ze vzduchu. Za tento projekt přijal pozvání do panelové diskuze ředitel UCEEB doc. Ing. Lukáš Ferkl, Ph.D.

Po sametu

Začátek: 17:30

České dějiny neskončily rokem 1989. Třicet polistopadových let zásadně formovalo naši současnost, ale dnešní teenageři a dvacátníci vnímali události devadesátých a nultých let jen zprostředkovaně či dětskýma očima, a jsou proto pro ně už také historií. Co se o nich doslechli doma a ve škole, a jak se na vývoj polistopadového Česka dívají? To jsou otázky, na které odpovídá nejen nová podcastová série Radia Wave Po sametu, ale i debata Vítka Svobody a Hany Řičicové s výraznými tvářemi české generace Z v rámci Transmitu.

Program probíhá pouze v češtině.

Vstup zdarma.

Více o festivalu zde.