Štědrý den u Werichů

Na Štědrý den bývalo u Werichů obzvlášť rušno. Vařili se šneci, uzené koleno, párky s křenem a také legendární šoulet. Paní Tůmová vzpomíná, že se ve vile přes den vystřídalo až 150 návštěvníků. I kdyby jen na chvíli, zastavili se popřát si hezké Vánoce, vypít skleničku a každý se povinně podepsal na ubrus. Ty se pak pečlivě označené letopočtem skladovaly.

Společně bychom rádi tradici obnovili. Až vyrazíte na vánoční procházku, zastavte se ve vile. Pozdravit, dát si něco na zahřátí a podepsat se panu Werichovi na ubrus. Tradice jsou tradice. Přiberte i svůj oblíbený hrníček, ať vás můžeme pohostit. A kdyby vám chyběl nějaký ten dárek pro vaše blízké, náš obchod, expozice i kavárna budou otevřeny do 15h. 

„A teď bych vám já, Jan Werich, chtěl popřát veselé Vánoce a to tak, abych, ani já ani vy, abychom neupadli do sentimentality – vánoční. Kdyby to bylo v mé moci, já bych byl rád, kdybych mohl dát všem lidem na světě pod stromeček škatuli – prázdnou škatuli, kterou kdyby otevřeli, tak by se museli smát, že tam nic není. A smáli by se a smáli by se, protože já věřím, že když se lidi smějou, tak nemají čas mít na sebe vztek a nemají čas se prát. Aspoň jeden den v roce.“

Termín: 24. 12. 2021 10 – 15 hodin

Fotografie: Václav Chochola, © Archiv B&M Chochola