Werichovské potkávání: Jan Werich: Když už člověk jednou je

Zastavení s režiséry filmu Miloslavem Šmídmajerem a Martinem Slunečkem. Film měl premiéru v srpnu 2021 a i mezi odborníky vzbudil velkou pozornost. Oba režiséři mají za sebou významné filmové úspěchy.


MILOSLAV ŠMÍDMAJER režíroval mimo jiné filmy Výlety Miroslava Horníčka 1997), Prostory Theodora Pištěka (1998), dokumenty o Miloši Formanovi: Drž se toho snu (1990) a Miloš Forman: Co tě nezabije… (2009), které zaujaly. V roce 2003 založil BIO ILLUSION, s.r.o., která se zaměřuje na celovečerní hrané filmy. “Debutem“ v tomto směru byl divácky mimořádně úspěšný film Jak básníci neztrácejí naději (premiéra 22. ledna 2004) nebo celovečerní komedie Probudím se včera (2011), dokumenty o režisérovi Jiřím Menzelovi, kameramanovi Miroslavu Ondříčkovi, o herci a nyní torontském lékaři Vladimíru Pucholtovi a řada dalších.


MARTIN SLUNEČKO je známý především jako autor projektu Magické hory Čech a Moravy. Jeho produkční společnost NIKÉ TV PRODUCTION vytvořila v koprodukci s Českou televizí přes stovku pořadů. Vyšla také knižní podoba televizního cyklu, který představil význačné české hory, jejich geologický vývoj i zajímavé historické souvislosti. Během putování po horách vyprávějí geolog Václav Cílek a herečka Květa Fialová příběhy o krajině, životě hor a lidí, kteří je postupně obývali.
S oběma pány si bude povídat filmový historik Dr. PAVEL TAUSSIG a jestli se to podaří, promítneme si na konec jejich další společný film Tři životy Vladimíra Pucholta. Je to jediný dokument, který byl o této významné herecké osobnosti českého filmu natočen.


Součástí není promítání filmu. Film Jan Werich: Když už člověk jednou je připravují Werichovci ve spolupráci s Werichovou vilou na únor.

Termín: 24. 1. 2022 v 17 hodin

Vstupné: 80,- Kč, pro seniory 40,- Kč

Fotografie: Václav Chochola, © Archiv B&M Chochola

Vzhledem k novým opatřením platným od 22. 11. 2021 je pro vstup na akci je nutné splnit jednu z následujících podmínek:

1) očkování (ukončené)
2) prodělání covid-19 – laboratorní potvrzení ne starší 180 dní
3) PCR test ne starší 72 hodin pouze pro:
– osoby mladší 18 let
– osoby, které se ze zdravotních důvodů nemohou podrobit očkování proti covid-19. Nutné oficiální potvrzení.
– osoby s neukončeným očkováním

V opačném případě se není možné akce zúčastnit. Děkujeme za spolupráci.