Werichovské potkávání: Miloslav Šmídmajer a Martin Slunečko aneb Co se nevešlo do filmů

Znovu s pány režiséry Miloslavem Šmídmajerem a Martinem Slunečkem a jejich filmovou tvorbou. Tentokrát s pohledem na filmové záběry na téma CO SE NEVEŠLO DO FILMŮ. Z každého natáčení skončí desítky metrů filmu v archivu, protože filmový dokument má svoje časové rozměry. Těšíme se na vzácné záběry, které se ve filmech neobjevily a přesto stojí za to je vidět.

MILOSLAV ŠMÍDMAJER režíroval Výlety Miroslava Horníčka 1997), Prostory Theodora Pištěka (1998), dokumenty o Miloši Formanovi: Drž se toho snu (1990) a Miloš Forman: Co tě nezabije… (2009), které zaujaly. V roce 2003 založil BIO ILLUSION, s.r.o., která se zaměřuje na celovečerní hrané filmy. “Debutem“ v tomto směru byl divácky mimořádně úspěšný film Jak básníci neztrácejí naději (2004) nebo celovečerní komedie Probudím se včera (2011), dokumenty o režisérovi Jiřím Menzelovi, kameramanovi Miroslavu Ondříčkovi a řada dalších.

MARTIN SLUNEČKO je známý především jako autor projektu Magické hory Čech a Moravy. Jeho produkční společnost NIKÉ TV PRODUCTION vytvořila v koprodukci s Českou televizí přes stovku pořadů. Vyšla také knižní podoba televizního cyklu, který představil význačné české hory, jejich geologický vývoj i zajímavé historické souvislosti.

Termín: 7. 11. 2022 v 17:00
Vstupenky: 70,- Kč, senioři 40,- Kč, Werichovci 20,- Kč. K zakoupení na místě.

„Foto: Čt Art“