Strážovické divadlo: Stín svobody W+V

Jaké byly poválečné osudy Jiřího Voskovce, jenž se na rozdíl od Jana Wericha rozhodl, že v komunistickém Československu nezůstane? Odchází podruhé do Ameriky, aby zde našel svou novou vlast. Uplatní se jako herec na Broadwayi a v Hollywoodu. Je však opravdu šťastný?

Hrají: Filip Minařík, Ivo Šorman, Jana Keilová, Lukáš Křišťan, Gábina Končinská, Vladimír Kryštof Maliňák, Anna Bryson- Gustová, Jiří Rohlíček

Inspirace: Libuše Rudinská

Scénář a režie:  Filip Minařík

Režijní supervize: Jiří Fréhar

Hudbu (nejen) Jaroslava Ježka nastudoval orchestr Karla Trumma

Jiří Voskovec kdysi přislíbil rodině Škvoreckých, že napíše svou autobiografii, v níž vylíčí svá americká léta. Josef Škvorecký učinil až příliš rychlý krok a začal knihu pod hlavičkou svého nakladatelství brzy propagovat v edičním plánu. Nicméně pracovní vytíženost nikdy nedovolila Voskovcovi, aby na svém životopisu pracoval soustavně. Existují články a rozhovory, v nichž se Voskovec kaje a slibuje, že knihu dopíše. Jeden novinář dokonce zažertuje a navrhuje Voskovcovi, že v případě nedodání díla do určitého data, bude na něj fanoušky, kteří dychtivě na knihu čekají, podána žaloba. Voskovec však umírá roku 1981. Z knihy, která se pracovně nazývá Stín svobody, zůstává pouze pár stránek strojopisu, jež jsou zveřejněny až o třicet let později v rámci díla Korespondence V+ W. Název Stín svobody je symbolem jedenácti měsíců, strávených v internaci na Ellis Islandu, odkud je na dohled Socha svobody, která vrhá na ostrov zlověstný stín . Inspirací na základě skutečných událostí vzniká autorský divadelní kus o stínu svobody dvou klaunů, kteří žijí daleko od sebe, rozděleni železnou oponou.

Termín: 21. 01. 2020

Čas: 18:30

Cena: 190 – 250 Kč

Vstupenky: předprodej ZDE nebo k zakoupení v den konání akce na pokladně Werichovy vily