Werichovka ožívá

5/11/2016

Podzimní odpoledne s divadlem, procházkou, hudbou a rodinnou bojovkou

Ačkoliv Werichova vila otevře své brány návštěvníkům až za několik měsíců, my jsme se rozhodli ji alespoň symbolicky oživit již letos na podzim a vyslat tak první vlaštovku z chystaných programů. Vila je z důvodu rekonstrukce veřejnosti nepřístupná, to nám ale nebrání uspořádat odpoledne plné rozmanitých aktivit v jejím bezprostředním okolí!

Pro děti a rodiče je připravena TAJUPLNÁ BOJOVKA, během které se seznámí se slavnými obyvateli vily, prozkoumají zbytek ostrova Kampa a zavítají také do budovy mlýnů Václava Sovy, kde si vyrobí vlastní umělecké dílo.

Dospělé návštěvníky provede místní historií DAN HRUBÝ, autor oceňovaného titulu Pražské příběhy, který osudy Werichovy vily sleduje již od doby, kdy zde bydlel „modrý abbé“ Josef Dobrovský.

Na všechny pak čeká SPECIÁLNÍ DIVADELNĚ-PERFORMATIVNÍ KOLÁŽ U VILY, která čerpá z komičnosti i moudrosti Klauna a z melancholie i metafyzična Básníka. Ze zvědavosti se určitě přijdou podívat i Jan Werich a Vladimír Holan. Jejich návštěvu zpřítomní studenti pražské DAMU a přizvaní performeři.

Celé odpoledne bude završeno VEČERNÍM SOUSEDSKÝM SETKÁNÍM na nádvoří Musea Kampa, kde Vás kromě teplých nápojů zahřejí také slavné písničky z repertoáru Osvobozeného divadla“

13:00 – 17:00 Rodinná tajuplná bojovka (rezervujte na rezervace@museumkampa.cz) Není stanoven pevný začátek, můžete dorazit kdykoli v průběhu odpoledne, přičemž program je přibližně na 2 hodiny.
14:00 Komentovaná procházka s Danem Hrubým (rezervujte na rezervace@museumkampa.cz)
16:00 Divadelně-performativní koláž u vily Sraz u Werichovy vily – sochy Josefa Dobrovského
17:00 Sousedské setkání na nádvoří Musea Kampa

Rezervace rodinné bojovky a komentované procházky: rezervace@museumkampa.cz

Vstupné na jednotlivé programy je ZDARMA
Pro více informací sledujte www.museumkampa.cz
Kontakt: +420 257 286 166