Werichovské potkávání: Letem světem

LETEM SVĚTEM se dvěma publicisty, žurnalisty a spisovateli FRANTIŠKEM CINGEREM a jeho hostem KARLEM HVÍŽĎALOU

Karel Hvížďala je vzácný člověk, kterého exil nezlomil ani nezastavil. Na internetu se můžete dočíst, že v současnosti spolupracuje mj.s deníky MF DNES a Lidové noviny, s časopisem Xantypa, s týdeníky Respekt, Reflex, Euro a dalšími periodiky. V České televizi moderoval týdenní rozhovory v pořadech Press a Přesčas, pravidelně komentuje domácí a zahraniční politické dění a také dění na mediální scéně v Českém rozhlase 6. A také se tam dočtete, co všechno má za sebou: pracoval jako redaktor v časopisu Mladý svět, do r. 1974 byl redaktorem v nakladatelství Albatros. V letech 1978 – 1990 byl v exilu v SRN, kde pracoval v nakladatelství Index v Kolíně nad Rýnem a spolupracoval jako žurnalista s rozhlasovými stanicemi, (např. Radio Svobodná Evropa), psal rozhlasové hry a přispíval do exilových časopisů. 1990 – 1992 byl šéfreportérem MF Dnes a předsedou mediální společnosti MAFRA, v roce 1993 šéfredaktorem Mladého světa, v letech 1994 až 1999 šéfredaktor a spoluvydavatel zpravodajského týdeníku Týden. V 60. letech psal básně. Je autorem dvou až tří desítek knih rozhovorů, knížek pro děti a více než dvou desítek rozhlasových her. Obdržel řadu cen v zahraničí i doma. Za rok 2007 získal novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky.
Oba pánové mají velmi blízko k Osvobozenému divadlu a k jeho následníku divadlu Semafor. František Cinger, kterého Wikipedie označuje za českého literárního historika, napsal kromě jiných i několik knížek o protagonistech OD – Smějící se slzy aneb Soukromý život Jana Wericha, 2004 * 12 podob Jana Wericha, 2005 * Šťastné blues aneb z deníku Jaroslava Ježka, 2006. Karel Hvížďala vydal loni hodně zajímavou knihu Tři a půl rozhovoru s Jiřím Suchým.

Tak o tom všem a ještě mnohém dalším bude na našem potkávání řeč. Není asi mezi námi nikdo, kdo by se se jménem Karel Hvížďala a František Cinger nesetkal. A kdyby se přece jen někdo našel, řekněte mu, ať přijde 12.února do Werichovy vily.

Účinkující: František Cinger a Karel Hvížďala

Připravují: Werichovci a Klub dobré nálady.

Datum: 12/02/2020

Čas: 17:00

Vstupné: 90,- Kč, senioři a kluboví hosté 60,- Kč

(Vstupenky k zakoupení v den konání akce.)